Rehabilitace Praha - cvičení, rehabilitace, masáže, pilates, pronájem tělocvičny

CENTRUM ZDRAVÉHO POHYBU

Jeremenkova 106, Praha 4,

 nestátní zdravotnické zařízení, které vede

 MUDr. Alena Kačinetzová

email: mudr.kacinetzova@gmail.com

 mobil 604 35 82 44

Můžete se přihlásit na náše on-line cvičení přes aplikaci ZOOM od ledna 2022 vždy pondělí a středa od 8.30 a čtvrtek od 18.00 hod. Cvičení s MUDr. Alenou Kačinetzovou.

 Cvičení vede k rozproudění energie i lymfy, zlepšuje pohyblivost kloubů a páteře.Uvolňuje páteř, zpevňuje kolena a kyčelní klouby, vhodné i pro seniory a  po operacích kyčelních a kolenních kloubů. Maminkám po porodu pomůže ulevit od bolestí zad a zpevnit pánevní dno, není potřeba nikam docházet a zajišťovat hlídání miminka.

 Nainstalujte do počítače nebo do telefonu ZOOM a pošlete emailovou adresu, na kterou máme zaslat pozvánku na: mudr.kacinetzova@gmail.com. Cena 500,-/měsíc - 3xtýdně (pondělí, středa, čtvrtek)

Jsem rehabilitační lékař se 2 atestacemi a s 30ti letou praxí. Pracovala jsem na revmatologickém odd. ve Fakultní Thomayerově nemocnici, dále jako vedoucí lékař denního stacionáře na soukromé klinice MONADA prim. MUDr. J. Marka a v pražském IKEMu jako konziliární lékař v oboru rehabilitace.

 Věnuji se nejen chiropraktickému ošetření páteře a akupunktuře,  společně s klientem hledáme příčiny jeho obtíží. Ráda pracuji s lidmi, kteří se na svém uzdravení chtějí aktivně podílet a jsou ochotni změnit svůj život. Věřím, že se změnou myšlení a stylu života přichází i změna zdravotního stavu.

Přijímám k terapii klienty, kterým byla doporučena endoprotéza kyčle nebo kolene. Váš stav se naší společnou prací může zlepšit natolik, že operaci nebudete potřebovat. V případě, že bude operace nevyhnutelná, budete na ni připraveni. "Těžko na cvičisti, lehko na pooperačním".

Používám tyto podpůrné léčebné metody - kolagenové injekce GUNA MD,  CHONDROGRID injekce,  PEPTYS kolagenové injekce, zdravotní Pilates, akupunktura.

ZDRAVOTNÍ PILATES S LÉKAŘEM - v současné době probíhá formou on-line cvičení přes ZOOM, vždy pondělí a středa v 9.00. Ke cvičení je potřeba, malý tenisový míček,  ručník a overball nebo malý polštářek, gumička od zavařeniny nebo theraband. Prosím o přihlášení na email: mudr.kacinetzova@gmail.com.

TERAPEUTÉ   A   CHIROPRAKTICI   CENTRA:

                 

                 

                  Mgr. Eliška Vrátná -  masáže, organizace kurzů v tělocvičně, tel. 774 549 214

                  Bc. Robert Charvát -  masáže tel. 731 409 513

                  Bc. Richard Vaľa - fyzioterapie dospělých, fyzioterapie funkce, tel. 723 976 456, www.freemotionfyzio.cz

                  Lenka Králová - fyzioterapie dětí a dospělých,  Vojtova metoda 

                  Ing. Eva Paskerová - joga, tradiční čínská medicína, tel. 725 704 987

                  Libuše Majznerová - joga, individuální lekce,  tel. 602 471 149

                 

                  

K terapii kolagenovými injekcemi GUNA MD, CHONDROGRID  nebo   PEPTYS   se lze objednat na email: mudr.kacinetzova@gmail.com nebo formou sms na tel. 604 358 244. Kolagenové injekce jsou bezpečnou a velmi účinnou terapií při postižení především kolenních a kyčelních kloubů, máme velice dobré zkušenosti také s léčbou bolestivých haluxů a palců rukou 

LÉČBA ARTROZY KOLENNÍCH KLOUBŮ: zdroj - kurz pro lékaře, prof. MUDr. Tomáš Trč, Csc MBA, přednosta kliniky ortopedie a traumatologie: (výtah z přednášky)

Zdravotní kompenzační cvičení na platformě ZOOM je určeno pro všechny klienty, kteří na sobě chtějí pracovat. Bolesti zad a kloubů jsou vždy výsledkem špatného zacházení s tělem. Nestačí pouze docházet na masáže, chiropraxi, injekce a čekat, že tyto metody poruchy svalů a kloubů opraví.

Pokud tělo nedrží pohromadě kvalitními svaly, pokud jsou svaly pokrácené a šlachy přetížené, budou se obtíže stále vracet a jejich terapie bude stále více svízelnější. Nenapravitelné poškození svalů, kloubů nebo páteře se pak řeší operací, po které opět následuje cvičení. Operace sama neumí nahradit správnou funkci kloubů a svalů. Naše tělo je přizpůsobeno k tomu, aby se stále pohybovalo. Pokud se některá část  přestane pohybovat, tělo přestane tuto oblast zásobovat krví a živinami. Proto polykání vápníku a vitamínů na zpevnění kostry není samo o sobě tak účinné, jako když se přidá cvičení. To platí i o svalech. Kdo měl někdy ruku nebo nohu v sádře, tak ví, jak končetina vypadá, když se ze sádry vyndá po několika týdnech. Jak potom vypadají svaly našich zad, bříška nebo hýždí, které se nepoužívají mnoho let nebo naopak mnoho let přetěžují.

V současné době se používají k lokální terapii artrozy následující farmaka: kyselina hyaluronová, krevní plasma, kortikosteroidy s lokálním anestetikem, kolagenové preparáty (GUNA, CHONDROGRID). Farmaka používaná ve formě tablet - nesteroidní antirevmatika a analgetika mají omezenou dobu použitelnosti vzhledem k toxicitě vůči ledvinám, žaludku a jaterní buňce. Pro organismus je přínosnější látku aplikovat přímo k poškozenému kloubu. provést obstřik LOKÁLNÍ ANESTETIKUM S KORTIKOIDEM - efektem je rychlé potlačení bolesti vzhledem k aplikaci anestetika a útlum zánětu, který má na svědomí kortikoid, ovšem zánět při artroze je reparačním procesem, který se  tímto zásahem zastaví, výsledkem je útlum bolesti ale dojde k rychlejšímu poškozování kloubu tj. k progresi artrozy. KYSELINA HYALURONOVÁ umožní dočasné zlepšení funkce a ústup bolesti, během 2 let nevede ke zmírnění příznaků ve srovnání s placebem, nemá dlouhodobý efekt, nutnost aplikace přímo do nitra kloubu zahrnuje rizika tohoto invazivního výkonu, 1/10 pacientů zaznamenává po aplikaci zhoršení stavu. KREVNÍ PLASMA efekt je  obdobný jako u kyseliny hyaluronové. KOLAGENOVÉ PREPARÁTY TYPU GUNA (tropokolagen a fytofarmaka) A CHONDROGRID (hydrolyzovaný kolagen) zpomalují fyziologickou degeneraci kloubů a přidružených tkání, zmírňují mikrotraumata způsobená přetížením a úrazy při sportovních zátěžích. Chondrogrid účinkuje přímo na postižených místech prostřednictvím působení aminokyselin specifických pro kolagen, dojde ke zpevnění kloubu a  tím ke zmírnění následků velké zátěže na kloub. Pokud nefungují kolagenové injekce, může být nedostatek vitaminu C, který je nutný pro zabudování kolagenu do  tkání!!!

Ráda bych požádala všechny, co čtou tento web, aby se zamysleli, zda musí kupovat dárky pod stromeček, vyrábět tak další odpadky a zda by mohli oslavit SILVESTRA BEZ OHŇOSTROJE. Na sociálních sítích najdete mnoho vysvětlení, jak ohňostroje a vůbec zábavní pyrotechnika je zdrojem utrpení mnoha zvířat a poškozuje již tak vyčerpanou planetu. Jsem zakládajícím členem přírodovědného spolku MNICHOVICKOU KRAJINOU, který se snaží o obnovu přírody a ochranu ohrožených zvířat i rostlin v Ladově kraji.

Rehabilitační centrum neuzavřelo smlouvy se zdravotními pojišťovnami.

Počet procedur a jejich délka tak není omezena, záleží na domluvě terapeuta s klientem. Pracujeme do 20.00hod, dle individuální domluvy i o víkendech. Terapie je hrazena přímo terapeutovi. Ceny smluvní - viz ceník.

Naše rehabilitační centrum zákazníkům z regionu Praha a okolí nabízí velký výběr masáží, pohybových kurzů i rehabilitační cvičení. Rehabilitační centrum neposkytuje jen služby v oblasti rehabilitace, ale také v oblastech: Akupunktura, Pilates, Bemerterapie, kolagenové injekce Guna,

Rehabilitace Praha, rehabilitační centrum: chiropraxe, rehabilitace, akupunktura, joga, či kung, pronájem tělocvičny , GUNA kolagenové injekce, BEMERTERAPIE vhodné i pro těhotné 

Rehabilitační centrum pečuje o klienty, kteří chtějí změnit svůj životní styl a aktivně se podílet na prevenci i léčbě obtíží pohybového aparátu. Navštěvují nás zejména klienti z regionu Praha. Nejvíce žádaná je chiropraxe, akupunktura, Pilates, joga. bemerterapie jako prevence úrazů před sportovním výkonem


Chiropraxe Praha - rehabilitace Praha, cvičení Praha

Chiropraxe, kterou se naše Centrum zdravého pohybu Praha zabývá, je léčebná disciplína rehabilitace, která se zaměřuje na diagnostiku, léčbu a prevenci mechanických problémů pohybového ústrojí. V rámci této rehabilitace je kladen důraz na uvolnění stažených svalů omezujících kloubní pohyblivost. Zdravotní cvičení navazuje na ošetření chiropraxe a je vedeno zkušenými terapeuty.


Rehabilitace - rehabilitace Praha, cvičení Praha – cvičení proti bolesti zad, chiropraxe Praha 

Rehabilitační centrum nabízí velký výběr masáží, pohybových kurzů i rehabilitační cvičení. Při vzniku bolestí zad a kloubů najdete ošetření chiropraxe  v ambulanci rehabilitace. Připravujeme také individuální cvičení proti bolesti zad. Rehabilitace (chiropraxe)  může léčit nejen bolesti páteře a kloubů, ale také stavy po úrazech a po operacích pohybového aparátu. Rehabilitace a chiropraxe pomáhá při potížích z přetížení pohybového aparátu (tenisový loket, bolesti hlavy při práci na PC, bolesti šíje). Rehabilitace pomáhá i při poruchách menstruace, funkční sterilitě, psychickém přetížení, při poruchách spánku.

Akupunktura - akupunkturní ošetření při bolestech zad, kloubů, hubnutí, stres, Praha

Akupunktura je jednou z léčebných metod ambulance rehabilitace.

Akupunktura je vhodná u

  • bolestí zad, kloubů,
  • nadměrné únavě
  • při psychickém přetížení,
  • při menstruačních problémech
  • u tenisových loktů z přetížení
  • bolestech hlavy způsobené krční páteří nebo psychickou tensí
  • lze jí použít jako podpornou metodu hubnutí a detoxikace
  • akupunktura speciálními tenkými jehlami funguje jako facelift bez botulotoxinu

Akupunktura je používaná u klientů, kteří nechtějí užívat prášky na bolesti, na spaní, na psychiku. Akupunktura je bezpečná léčebná metoda používaná tisíce let. Akupunktura je výborným doplňkem chiropraxe, po uvolnění svalů a kloubů rozhýbe životní energii meridiánů.

Mezi další metody rehabilitace patří zmíněná chiropraxe, dále masáže, zdravotně zaměřená cvičení (relaxační cvičení, cvičení Pilates, jóga). Nabízíme také rehabilitační cvičení s fyzioterapeutem. vhodné i pro klienty s výhřezem meziobratlové ploténky.

akupunktura Praha, rehabilitace Praha, chiropraxe Praha,  Těl - Pilates


Rehabilitace Praha – masáže Praha - reflexní, lymfatické, čínské a další masáže, masáže pro těhotné

Zaměřujeme se také na masáže. Ve městě Praha nabízíme reflexní masáže, lymfatické masáže, akupresurní masáže, také masáže pro nastávající maminky. Masáže jsou velmi oblíbeny. Námi nabízené masáže jsou plně profesionální. Masáže, které naše rehabilitační centrum Praha nabízí, vám mohou pomoci od bolesti. Pokud máte zájem o reflexní masáže, lymfatické masáže, akupresurní či další masáže,  kontaktujte nás. email: kacinetzova@gmail.com

Akupunktura Praha, rehabilitace Praha, chiropraxe Praha, kurzy: Pilates, joga, či kung, kolagenové injekce GUNA,CHONDROGRID, kolagenové injekcPEPTYS   bemerterapie

PRONÁJEM ORDINACE Praha 4 PRO LÉKAŘE, CHIROPRAXE, FYZIOTERAPIE, KOSMETIKA kol

Pronájem ordinace pro fyzioterapii Praha 4 - můžete si u nás pronajmout ordinaci pro rehabilitačního lékaře, fyzioterapeuta, maséra, lze i jednotlivé hodiny, pokud máte klienty, kteří upřednosťnují individuální přístup a pracoviště s minimem kontaktů v současné epidemiologické situaci, před budovou je parkoviště, cena 250Kč/hod vč. energií

Jóga Praha - hathajóga Praha - anandajóga Praha

V našem Centru nabízíme kurzy jóga pro všechny, ať jsou začátečníci nebo pokročilí. Součástí kurzu Jóga je i relaxace a nácvik dýchání. Jóga zlepší nejen vaší kondici, ale i soustředění a vnitřní vyrovnanost. Rozpis kurzů jóga Praha pod TĚLOCVIČNA.

PRONÁJEM TĚLOCVIČNY  -  PRAHA 4: 57m2, zrcadla

Jóga Praha, Pilates Praha, Pilates pro seniory Praha, jóga pro začátečníky Praha, jóga pro pokročilé Praha, anandajóga Praha, hatha jóga Praha,

chiropraxe Praha, rehabilitace Praha, kolagenové injekce Praha, kolagenové injekce GUNA Praha, akupunktura Praha, kolagenové injekce CHONDROGRID