Kolagenové injekce GUNA

KOLAGENOVÉ INJEKCE  - GUNA MD Praha

KOLAGENOVÉ INJEKCE CHONDROGRID Praha

KOLAGENOVÉ INJEKCE PEPTYS Praha

Kolagen GUNA se aplikuje lokálně do místa bolesti nebo místa poruchy funkce. Cílem je posílit a obnovit tkáně a tím ochránit kloubní struktury.  Snižuje se bolestivost a obnovuje pohyblivost kloubů. Aplikace je téměř bezbolestná. Používá se miniaturní jehla a kolagen se vpravuje pod kůži.

Kolagen je hlavní součástí vazů, šlach, kostí, chrupavek, svalů a kůže.

Vlivem stárnutí, po úrazech a po namožení dochází k typickým změnám ve struktuře kolagenových vláken, vlákna ztrácí svou pružnost a sílu. Vláknitá nekvalitní tkáň se přemění ve tkáň zjizvenou s jinými mechanickými vlastnostmi, tyto změny vedou k bolesti a omezení pohybu v kloubech

Aplikací přímo do poškozené oblasti se zlepšují mechanické vlastnosti kloubů a vazů. Postupně se zvětší rozsah pohybu v kloubu a ztrácí se bolestivost.

K aplikaci se používají malé 1cm dlouhé tenké jehličky, tím je zajištěna minimální bolestivost a maximální bezpečnost při aplikaci.

Aplikace  injekcí GUNA je bezpečná a téměř nebolestivá. GUNA se dobře snáší, nebyly zaznamenány vedlejší účinky. GUNA nevyvolává alergické reakce. Kolagenové injekce GUNA lze kombinovat s aplikací kyseliny hyaluronové do kloubů.

Aplikace injekce vede k aktivaci tkáňových buněk - fibroblastů, ty následně začnou produkovat větší množství vlastního kolagenu a startují se hojivé procesy. Fibroblasty přestávají vyrábět kolagen, pokud přijdou do styku s kortikoidy. Mohou to být kortikoidy tělu vlastní, vyplavované ve stresových situacích, nebo kortikoidy dodané tělu zevně.

Podle rozsahu poškození a velikosti kloubu aplikujeme 1 až 2  ampule na jedno místo, lze použít dva různé preparáty  (například kolagen na léčbu artrozy aplikovat spolu s kolagenem na zpevnění svalů)

KOLAGENOVÉ INJEKCE - GUNA MD Praha - POUŽITÍ

 1. Poúrazové stavy  (podvrknutí kloubu, naražení kloubu, mechanické poškození vazů a šlach, leze menisků)
 2. Akutní ústřel páteře (kolagenové injekce se drobnými vpichy aplikují do podkoží bolestivého místa, dochází k uvolnění svalů a úlevě od bolesti)
 3. Bolesti SI skloubení
 4. Artozy kyčelních a kolenních kloubů v akutním zánětu (kolagenové injekce GUNA  používáme k léčbě artroz kolenních i kyčelních kloubů i v pokročilém věku, postupně dochází k  úlevě a zlepšení pohybu v kloubu)
 5. Tenisový loket akutní i chronické problémy
 6. Zmírnění procesů přirozeného stárnutí - degenerativních poruch kloubů (artroza kolen, kyčlí, oslabení šlach a vazů)
 7. Poškození kloubů, šlach a vazů po zvýšené zátěží a zároveň prevence mikrotraumat (sportovní výkony, zvýšení pevnosti kloubů, u vazů zvýšení síly v tahu, zánět Achillovy šlachy, tenisový loket)

Mechanické zpevnění má protibolestivý efekt, který je podporován účinkem protizánětlivým, kromě kolagenu obsahují injekce i pomocné látky přírodního původu (Arnika, Drosera,  Hypericum, kyselina askorbová, glukonát hořečnatý, pyridoxin, riboflavin, thiamin, kyselina citronová aj)

KOLAGENOVÉ INJEKCE  - GUNA MD Praha - APLIKACE

 • U akutních obtíží se plikuje GUNA.............................. 2xtýdně
 • U chronických problémů GUNA ..................................1xtýdně
 • Prevence poškození při sportovních výkonech GUNA.... 1xměsíčně.

KOLAGENOVÉ INJEKCE - GUNA MD Praha - CENA

 5 AMPULÍ 5x500..........................................................2500Kč 

aplikujeme 1 až 2 ampule na jedno místo, efekt lze očekávat po 5 aplikacích, dle zkušeností prof. MUDr. Trče z ortopedické kliniky je maximální efekt terapie za 2 měsíce od počátku léčby a efekt přetrvává po 10ti aplikacích, proto se doporučuje i při dřívější úlevě aplikovat celou kůru 10ti ampulí

vzhledem k tomu, že minimální počet injekcí které aplikujeme je 5, platí se 5ampulí předem převodem na účet, abychom oddělili terapie a manipulace s penězi, kdykoliv budete chtít léčbu přerušit, bude vám zbytek peněz vrácen. Po prvních pěti aplikacích následuje konzultace s pacientem, který se rozhodne, jak bude v léčbě pokračovat. Nejčastěji pokračuje stále 1xtýdně, při výrazném zlepšení 1x za 2-3 týdny až do počtu 10ti návštěv.

U aktivních sportovců nebo u velmi poškozených kloubů můžeme pokračovat v aplikaci jedné dávky 1x měsíčně. Mám pacienty, kteří 1x měsíčně chodí několik let a udržujeme tak velmi jednoduchou a bezpečou formou jejich klouby v dobré kondici. Kromě sportovců takto docházejí i lidé s profesionálním zatížením, např. mám několik zubařů, kde aplikujeme kolagen do palce ruky.

Objednání k terapii - kolagenové injekce GUNA........ prosím na email: mudr.kacinetzova@gmail.com nebo formou sms na tel. 604 358 244

pokud ordinuji nebo cvičím s klienty, mám vypnutý mobilní telefon a nemohu se Vám věnovat, po skončení práce se Vám ozvu zpět, děkuji za pochopení

KOLAGENOVÉ INJEKCE -  GUNA MD Praha - JEDNOTLIVÉ PREPARÁTY pro páteř, klouby, svaly

GUNA MD - NECK - kolagenové injekce s křemíkem ke zlepšení pohyblivosti krční páteře

GUNA MD- THORACIC - kolagenové injekce s přídavkem cimicifugy , léčení hrudní páteře 

GUNA MD-LUMBAR - kolagenové injekce s  přídavkem hamamelisu , léčení bederní páteře

GUNA MD-ISCHIAL - kolagenové injekce s přídavkem rhododendronu, bolesti ischiadického nervu 

GUNA MD-SHOULDER - kolagenové injekce a iris, s účinkem v oblasti ramenních kloubů

GUNA MD-SMALL JOINTS -kolagenové injekce a viola pro malé klouby ruky, nohy a kotníky

GUNA MD HIP kolagenové injekce s fosforečnanem vápenatým  k léčbě kyčelních kloubů

GUNA MD-KNEE - kolagenové injekce s protizánětlivými účinky arnicy montany, k léčbě především akutních bolestí kolenního kloubu 

GUNA MD-MUSCLE - kolagenové injekce s hypericum perforatum, které uvolní svalové spasmy a zatuhlosti , svalové bolesti

GUNA MD-NEURAL - kolagenové injekce  a colocynthis ke zmírnění lokální neurální bolesti, zpevní tkáně obalující nervy

GUNA MD-POLY - kolagenové injekce s droserou ke zlepšení kloubní pohyblivosti a zmírnění bolesti způsobené pohybem kloubů

GUNA MD-TISSUE - kolagenové injekce a kyselina askorbová,glukonát hořečnatý, pyridoxin, riboflavin, thiamin, vytváří orchranné bariéry proti volným radikálům, zpomaluje fyziologické stárnutí tkání , lze jej aplikovat nejen do oblasti kloubů, ale i k přetíženým vazům a úponům (oblast ostruhy patní kosti, záněty Achillovy šlachy, tenisové lokty, lze ošetřit i čelistní kloub)

GUNA - MD MATRIX- kolagenové injekce s kyselinou citronovou a nikotinamidem k posílení kolagenových vláken 

ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY Z ORDINACE

PODVRKNUTÝ KOTNÍK

Žena 32 let, matka 1 ročního dítěte, zvrkla si před týdnem kotník, který je oteklý, lehce promodralý, nemůže na nohu došlápnout.

Aplikována GUNA TISSUE do oblasti kotníku, do rána velká úleva, splaskl otok, za 3 dny aplikujeme druhou dávku a noha se opět zlepší, může již došlápnout. Za měsíc po aplikaci nese dítě a znovu špatně našlápne, objeví se bolest v kotníku, která rychle odezní, není otok, ale aplikujeme ještě v odstupu jednoho týdně 2 injekce. Nyní bez obtíží. Neprobíhala žádná jiná terapie.

PODVRKNUTÝ KOTNÍK

Žena 46 let, zvrkla si kotník před měsícem, stále kulhá a po zátěži noha otéká a bolí, aplikace 2 injekce GUNA TISSUE v odstupu jednoho týdne, s okamžitou úlevou po první injekci. Kineziotejpy.

ZÁNĚT KLOUBU NA NOZE

Muž 36 let, sledován pro dnu, užívá léky na dnu, propadlá klenba. Přichází s otokem mezi palcem a ukazováčkem nohy, oblast je zarudlá, oteklá, na pohmat bolestivá, nemůže na nohu došlápnout. Po aplikaci GUNA KNEE, která obsahuje Arnicu (mající protizánětlivé účinky) je do rána úleva, mizí otok i začervenání, odchází bolest. Do stejného místa aplikujeme GUNA TISSUE na druhé noze, kde byl stejný otok před měsícem a nohy je při došlapu stále citlivá. Při třetí návštěvě není nutné žádné ošetření, nohy nebolí. Sledován na revmatologii. Neprobíhala žádná jiná terapie.

GONARTROZA III-IV.stupně

Žena 77 let s pokročilou artrozou kolenních kloubů, doporučena endoprotéza, kterou pacientka odmítá. Aplikována GUNA KNEE do obou kolenních kloubů, celkem 10 injekcích 1x týdně. Pacientka udává částečné zlepšení, zásadní je, že může chodit ze schodů, bydlí v řadovém domku. Dále chodí 1x měsíčně a pokračujeme v terapii. Užívá také Gelmodel, vitamin C, vitamin D, vitamin B 12 aplikujeme injekčně 1x týdně. Také jedenkrát za čtvrt roku aplikujeme CHONDROGRID - hydrolyzovaný kolagen.

Zároveň si stěžuje na bolesti zad, terapie injekcemi GUNA ISCHIAL, GUNA NEURAL vede k úlevě, také pokračujeme v aplikaci 1xměsíčně. Současně dochází na bemerterapii.

Pacientka spí bez bolestí, dochází na pravidelné hodiny Pilates, může chodit každý den s pejskem

BOLESTI RAMENE

Muž 57 let, bolesti levého ramene více jak dva roky, poslední rehabilitace před necelým rokem, elektroléčba a cvičení, bez úlevy, aplikovány obstřiky kortikoidy a mesokainem. Pro bolesti nespí, nemůže se o rameno opřít. Po aplikacích serie, kdy kombinujeme GUNA SHOULDER, GUNA MUSCLE, GUNA TISSUE, se může bez bolesti vyspat, pohybovat ramenem. Pokračujeme dále v terapii 1x za 2 týdny, protože při vzpažení ještě cítí bolest v rameni.  Neprobíhá žádná jiná terapie.

kolagenové injekce Praha, kolagenové injekce Praha - koleno, kolagenové injekce Praha - kyčel, kolagenové injekce Praha -bolestivé  rameno, kolagenové injekce Praha zánět Achillovy šlachy, kolagenové injekce Praha poškození menisku, kolagenové injekce  Praha tenisový loket, kolagenové injekce Praha - leze kolaterálních vazů a záněty patelární šlachy, kolagenové injekce Praha syndrom zmrzlého ramene, kolagenové injekce Praha osteoartroza kolenních kloubů,

BOLESTI DROBNÝCH KLOUBŮ RUKY

Žena 81 let, bolesti drobných kloubů ruky, nemůže uchopit hrnek, vařit, noční bolesti. Velká úleva již po první injekci, může ohybat prsty, v noci se vyspí. Zatím absolvovala 7 injekcí

Žena 48 let, lékařka anestezioložka, bolesti kloubů na ruce velice znesnadňují výkon profese, úleva je až po 2. injekci, zatím aplikovány 3 injekce,

Žena 60 let, výrazné bolesti kloubu palce u ruky, v noci nemůže spát, dostala na celé předloktí ortézu, výrazná úleva po 1. injekci, může palec ohnout, zmizel otok.

Žena 62 let, zubařka, palec je téměř nepohyblivý, svalstvo atrofické. Souběžně aplikujeme ultrazvuk a akupunkturu. dochází pravidelně na rehabilitaci zad a injekci do palce, úleva od bolesti je po několika měsících aplikace a nyní po 2 letech systematické terapie je palec na ruce plně pohyblivý, dorostla svalová hmota. Stále 1x měsíčně rehabilitace krční páteře, ramen, ošetření palce.

Muž 48 let, zubař, chodí jedenkrát měsíčně na opich palce ruky již několik let.

Do tohoto odstavce musím uvést také můj palec, chiropraktické ošetření je náročné na malé klouby rukou a při využívání akupresury trpí především palce. Protože se  injekcí bojím (jako téměř každý lékař) moc se mi do opichování vlastního palce nechtělo. Nakonec mě kloub bolel i v klidu a měla jsem obtíže škrábat brambory nebo udržet hrnek. Paní zubařka (předchozí případ) mi palec  opíchla 2x v červnu před prázdninami a nyní 1x v září. Je to legrační: "Tak, paní doktorko, já vám teď opíchnu ten palec a pak Vy mě" Vyměníme si místa, já si lehnu na lehátko, paní zubařka si umyje ruce a protože je dětská zubařka, ještě mě utěšuje: "Táááák a jsme tam, půjdeme pomalinku, anooo, statečná, vy jste brouček." :)   :)   :) a teď to pěkně zalepíme!"

Jedna příhoda nakonec. Potkala jsem známého, který kulhal a šel s berlemi. Oteklo mu koleno, které bylo dvakrát vypunktované, ale otok se vracel. Nabídla jsem ošetření GUNOU. Na  stavy spojené s otokem se používá preparát GUNA MATRIX. O kolagenu nechtěl ani slyšet. "Už jsi mi ošetřovala to oteklé zápěstí. Vůbec to nepomohlo...... To pak přešlo samo."

CHONDROGRID - NOVÁ FORMA KOLAGENU PRO TERAPII KOLENNÍCH A KYČELNÍCH KLOUBŮ

výrobcem je italská firma Bioteck

V České republice je nyní nově k dispozici tzv. hydrolyzovaný kolagen, nízkomolekulární kolagenové peptidy, pokud jsou v kloubu přítomny, se stávají stavebními kameny nově vznikajících kolagenových řetězců. Chondrogrid urychluje regeneraci kloubních chrupavek, menisků, vazů. Lze jej s efektem použít jako konzervativní terapii u poškozených menisků a vazů, obnovuje přirozenou cestou pohyblivost kloubu a vede postupně k úlevě od bolesti.

Nejčastější indikací je poškození kolenních kloubů po traumatech a po mechanickém přetěžování (fotbalisté, cyklisté, tenisté), u poškození menisků, po operacích menisku, po artroskopickém ošetření kloubní chrupavky. CHONDROGRID lze použít u pokročilé artrozy kolenních a kyčelních kloubů jako bezpečnou terapii ke zlepšení pohyblivosti a snížení bolestivosti.

Výsledky klinické studie ukázaly, že CHONDROGRID je velice dobře snášen a již po jediné dávce se snižovala bolestivost postiženého kloubu a zlepšila se pohyblivost. Zatímco terapeutická kůra injekcemi GUNA je 10aplikací, u CHONDROGRIDU jsou to 3 aplikace. Proto preferujeme toto ošetření u hůře mobilních pacientů, nebo tam, kde je problém častějšího dojíždění na terapii. Druhou injekci CHONDROGRIDU aplikujeme za měsíc, třetí za další 1.2 měsíce. Lze i oba preparáty kombinovat, GUNA zpevňuje klouby především "zvenku", CHONDROGRID zlepšuje regeneraci uvnitř kloubu.

U velmi namáhaných kolenních kloubů např. u profesionálních tanečníků nebo sportovců, lze aplikovat CHONDROGRID pravidelně v odstupu 4.-6 týdnů. Výhodná je kombinace jedna dávka kolagenu CHONDROGRID, po 4týdnech 1 dávka GUNA MD. Mám v tomto režimu několik seniorů nad 80 let věku. Jeden měsíc aplikujeme GUNU   a za měsíc CHONDROGRID. V tomto věku by náhrada totální endoprotézou znamenala velké zdravotní riziko a rehabilitace by byla velmi náročná, s nejistým výsledkem a řadou možných komplikací.

Hydrolyzovaný kolagen CHONDROGRID lze považovat za bezpečnou terapii u pokročilých artroz kolenních kloubů. Vede ke snížení bolestivosti, zlepšení hybnosti a ke snížení užívání analgetik, která mohou být u seniorů špatně snášena.

Aplikace v režimu 3 injekcí CHONDROGRID

 1. 1. injekce CHONDROGRID
 2. 2. injekce CHONDROGRID za 1 měsíc
 3. 3. injekce CHONDROGRID za 2 měsíce

Kombinovaná aplikace 6 amp GUNA MD + 3 injekce CHONDROGRID

 1. 1. injekce CHONDROGRID
 2. aplikace GUNA  2 amp za měsíc
 3. 2. injekce CHONDROGRID za měsíc
 4. aplikace GUNA 2 amp za měsíc
 5. 3. injekce CHONDROGRID za měsíc
 6. aplikace GUNA 2 amp za měsíc

Cena 1 injekce CHONDROGRID 3500,-Kč

NÍZKOMOLEKULÁRNÍ LW PEPTIDY - PEPTYS

Lw peptidy  jsou směsí peptidů s vysokým zastoupením aminokyselin - hydroxyprolinu, prolinu a glycinu. Tato směs aktivuje obnovu tkání, regeneraci chrupavky, zvyšuje syntézu vlastního kolagenu II. typu a zvyšuje sekreci vlastní  kyseliny hyaluronové. Zlepšuje se tak regenerace tkání v důsledku namožení, úrazů, při degenerativních a  zánětlivých procesech. Snižuje se tak bolestivost a zlepšuje kvalita života. Aplikuje se 1-2 injekce za 3-6 měsíců, podle zvolené síly preparátu.

Cena:

Peptys 21 obsahuje 2 mg LW peptidu z hydrolyzovaného kolagenu.........2530,-Kč

Peptys 52 obsahuje 10 mg LW peptidu z hydrolyzovaného kolagennu......5990,-Kč

K této terapii doporučujeme provádět speciální cvičení na zpevnění kloubů a zlepšení pohyblivosti. Kurzy jsou on-line na aplikaci ZOOM, cena 500,-Kč/měsíc při cvičení 3x týdně. Před zařazením do kurzu je vhodná individuální hodina s lékařem, ke zvládnutí dokonalého provedení cviku. Instruktáž kompenzačních cviků:  30 min cena 600,-Kč.